Możliwości zabudowy w mieszkaniu lub domu

Urządzenie wnętrza nie jest prostym zadaniem, gdy dochodzi do tego sporo wnęk, które mamy w mieszkaniu, wtedy zadanie staje się trudniejsze. Ale możliwości zabudowy wnęk i nie tylko daje nam wiele opcji i dodatkowego miejsca na przechowywanie. Możliwości zabudowy jest bardzo dużo, nie muszą to być wyłącznie wnęki, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Możliwości zabudowy – wnęki

korytarz wnęka

W każdym domu możemy spotkać wnęki, które na pierwszy rzut oka wyglądają na miejsca zupełnie niepotrzebne i zabierające tylko powierzchnię. Jeżeli nie mamy na nie pomysłu na jej zagospodarowanie proponujemy zabudowę. Możliwości zabudowy jest naprawdę wiele. Może to być mała szafka, dzięki której zyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie przedmiotów mniej potrzebnych. Dzięki takiej możliwości zabudowy wolnego miejsca zyskujemy ład i porządek, ponieważ przedmioty znikną z widoku. Oczywiście jeżeli nie mamy potrzeby na ukrywanie przedmiotów, wręcz przeciwnie, chcemy wyeksponować pamiątki z podróży lub inne ciekawe bibeloty, dobrym pomysłem będą półki, na których je poustawiamy. Warto pamiętać również o schodach, nieważne czy wychodzą one z przedpokoju czy z salonu, miejsce pod niemi idealnie nadaje się pod zabudowę, a dodatkowym schowkiem na odkurzacz chyba nikt nie pogardzi.

Zabudowa szafy i garderoby

zabudowa garderoby

Kto z nas nie marzy o dużej garderobie. Dobrą alternatywą jest możliwość zabudowy całej ściany tak, aby tworzyła pojemną szafę. Mamy wtedy miejsce na przechowywanie wszystkich ubrań i dodatków. Co prawda nie możemy tak zaszaleć, jak w przypadku osobnej garderoby, ale jest to opcja idealna do mniejszych mieszkań. Jeżeli mamy osobne pomieszczenie na garderobę, wtedy możemy dokładnie rozplanować jej aranżację. Zabudowa garderoby powinna być tak rozplanowana, aby było tam jak najwięcej półek, drążków na wieszaki, szuflad czy koszy na bieliznę oraz miejsce na wszystkie dodatki i buty.

Zabudowa kominka

zabudowa kominka

Kominek prócz tego, że daje nam ciepło i wprowadza w domu cudowny klimat, powinien wyglądać atrakcyjnie dla oka i współgrać z całą aranżacją wnętrza. Zabudowa kominka daje wiele możliwości na dopasowanie go według naszych indywidualnych potrzeb i nieważne czy będzie to wnętrze nowoczesne, klasyczne czy urządzone w stylu skandynawskim, dostępne na rynku materiały pozwolą na stworzenie idealnej zabudowy kominka. Marzysz o zabudowie kominka z granitu, marmuru czy cegły? Dla nas to żaden problem.

Kuchnia i pomysł na zabudowę

inspiracje kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne miejsce w domu, bo „przez żołądek do serca”, jak to mówi stare przysłowie. Dlatego, aby wygodnie i z przyjemnością przyrządzać w niej potrawy powinna być dobrze zorganizowana i rozplanowana. Zabudowa kuchni daje możliwość na jej indywidualne zaplanowanie. Przy zachowaniu trójkąta roboczego, możemy według uznania dobrać odpowiednią ilość szafek stojących, szuflad czy systemów, które znacznie ułatwiają użytkowanie kuchni. Dobre rozplanowanie zabudowy ułatwia utrzymanie jej w czystości i nada estetyki. Pamiętajmy, że możliwość zabudowy lodówki czy mikrofali ujednolici wygląd kuchni, przez co wizualnie stanie się bardziej uporządkowana.

Łazienka kopalnia pomysłów

zabudowa łazienka

Łazienka to miejsce gdzie zawsze brakuje miejsca na rzeczy, a jeżeli dom zamieszkuje liczna rodzina wtedy każda półeczka jest na wagę złota. Zabudowa łazienki jest o tyle ważna, że często właśnie tam są miejsca, które ciężko wykorzystać i zaaranżować, a możliwość ich zabudowy daje wiele opcji. Zabudowa pralki, choć ta ładnie zabudowana niekoniecznie przypisana jest tylko do łazienki, bo z powodzeniem może stanąć na przedpokoju lub w kuchni czy zabudowa wanny prezentuje nam łazienkę w zupełnie nowej odsłonie.

Przedpokój i jego aranżacja

zabudowa przedpokój

Przedpokój często wąski i wydawałoby się nieustawny, przy dobrze zaplanowanej zabudowie może ukryć wszystko. Możliwość zabudowy kawałka ściany daje na mam miejsce na ubrania wierzchnie. Szafa taka, podzielona na strefy, może być również świetnym miejscem na przechowywanie mopa czy odkurzacza. W większym, bardziej okazałym przedpokoju, możemy zaplanować zabudowę ze wspomnianą już wcześniej pralką, ba, może to być nawet zabudowa z pralką i suszarką. Tak naprawdę w zabudowie przedpokoju możemy ukryć wszystko, na co nie mamy miejsca w innych pomieszczeniach w domu.

Skontaktuj się z nami
i już dziś zamów bezpłatną wycenę.