Malowanie ścian, sufitów i całych mieszkań

malowanie mieszkań

Malowanie ścian, sufitów czy całych mieszkań to zwykle podstawowy element każdego remontu. Malowanie jest jednym z szybkich sposobów na odnowienie i odświeżenia mieszkania. Dzięki temu pomieszczenie nabiera zupełnie innego wyglądu często nawet charakteru. Często decydujemy się na samodzielne malowanie ścian czy sufitów, ale jeżeli chcemy, aby prace przebiegły sprawnie można poprosić o pomoc profesjonalną ekipę remontową.

Techniki malowania ścian

malowanie ścian

Do malowania ścian czy sufitów potrzebujemy jedynie wybranej wcześniej farby i odpowiednich narzędzi. Które z nich wybrać, aby prace przebiegały sprawnie i abyśmy mogli się cieszyć estetycznym efektem prac? Najczęściej decydujemy się na użycie pędzla lub wałka, ich wybór jest tak duży, że bez problemu wybierzemy narzędzie odpowiednie dla nas. Jeżeli stawiamy na wysoki komfort pracy pozostają nam pistolety lub agregaty malarskie. To, jaka metoda sprawdzi się w naszym przypadku będzie zależało od powierzchni jaką malujemy i od naszych własnych umiejętności.

Przygotowanie powierzchni do malowania ścian

Jest bardzo ważne do prawidłowego malowania ścian sufitów czy też całych mieszkań. Powierzchnia powinna być odpowiednio wyczyszczona i wyrównana. Jeżeli są ubytki powinny zostać naprawione. Na koniec gruntujemy ścianę, aby poprawić jej chłonność, przyczepność i twardość. Tak przygotowana powierzchnia jest gotowa do pomalowania.

Malowanie czas zacząć

Malowanie ścian powinno wykonywać się na raz,, to znaczy, że nie powinno przerywać się malowania dopóki nie pomaluje się jej całej. Pracę należy rozpocząć od pomalowania wszystkich odcięć i narożników a następnie pomalować całą ścianę. Malowanie ścian powinno przebiegać energicznie tak, aby łączyć ze sobą jeszcze świeże (mokre) fragmenty.

Malowanie sufitów

malowanie sufitów

Jeżeli planujemy malowanie nie tylko ścian, ale całego pomieszczenia w tym również sufitu, to właśnie od niego powinniśmy zacząć pracę. Niektóre farby przeznaczone są do malowania sufitów, są matowe i mają zdolność do rozpraszania refleksów świetlnych. Malowanie sufitu powinno zacząć się od miejsca w którym znajduje się otwór okienny. Farba podkładowa powinna być naniesiona równolegle do kierunku padania światła z okna. W poprzek już wykonanego malowania wstępnego nakładamy warstwę farby nawierzchniowej, a jej drugą warstwę równolegle do kierunku, w jakim pada światło.

Malowanie łazienki i kuchni

Malowanie ścian w kuchni i łazience wymaga dużej uwagi. Kuchnia nie jest prostym pomieszczeniem do malowania w szczególności, gdy ma to być malowanie kolejne. Na ścianach gromadzą się bowiem opary tłuszczu, które mogą być przyczyną plam. W kuchni jak i łazience może skraplać się woda i przy złej wentylacji może dochodzić do zagrzybienia pomieszczeń. Pomalowane ściany czy to w kuchni czy łazience narażone są również na częste zmiany temperatur, dlatego warto zainwestować w farby przeznaczone do tych właśnie pomieszczeń, które zabezpieczą je przed tymi szkodliwymi czynnikami.

Malowanie mieszkań

Malowanie ścian i sufitów należy do standardowej usługi malowania mieszkania, jednak bywają w domu miejsca i rzeczy, z którymi nie jesteśmy sobie w stanie poradzić i potrzebna nam pomoc fachowej firmy remontowej. Malowanie drzwi czy grzejników czyli nierównych powierzchni wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności nakładania farby, aby efekt był w pełni zadowalający a widok cieszył oko. Do takich usług należy również malowanie lamperii czy starej boazerii, dość często ostatnio odnawianej. Malowanie drewnianych mebli czy okien odbywa się zawsze przy zastosowaniu odpowiednich farb przeznaczonych do tego typu prac. Mają one za zadanie przedłużyć żywotność drewna jak również nadać mu blasku. Oferujemy remonty mieszkań Kraków.

Skontaktuj się z nami
i już dziś zamów bezpłatną wycenę.