Zakup mieszkania w stanie deweloperskim oznacza, że nasze wydatki jeszcze się nie skończyły. Lokal, który otrzymamy nie będzie bowiem nadawał się do natychmiastowego zamieszkania. Takie mieszkanie to tylko gotowe ściany, nadające się do wykończenia, podobnie jest z podłogą, która jest wyrównana i gotowa na przyjęcie płytek lub parkietu. Stan deweloperski to również instalacje, które możemy modyfikować według własnego projektu. Zamontowane są również okna i drzwi zewnętrzne. Warto dowiedzieć się co jeszcze będzie znajdowało się w lokalu, aby móc odpowiednio przygotować się na wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim.
Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim – odpowiedni plan działania
Plan wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim powinien być opracowany z dużym wyprzedzeniem, dlatego tak ważna jest informacja, co oferuje i gwarantuje deweloper w oddawanym mieszkaniu. Bardzo ważną kwestią jest projekt naszego mieszkania. Możemy wtedy określić, jak będą wyglądały poszczególne pomieszczenia i co będzie potrzebne do wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim. Zakup tapety lub farby, paneli, drzwi czy zamówienie mebli na wymiar znacznie przyspieszy czas zamieszkania.
Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim – realizacja krok po kroku
Kiedy już mamy ustalone wszystkie szczegóły dotyczące wyglądu naszego mieszkania i otrzymaliśmy klucze od dewelopera, możemy zacząć proces wykończeni mieszkania od stanu deweloperskiego do stanu, w którym będziemy cieszyć się gotowym do zamieszkania lokalem. Jeśli będziemy realizować skrupulatnie, po kolei, każdy z kroków, nasze mieszkanie szybko będzie gotowe do zamieszkania. Nasza ekipa może wykonać remont mieszkania na terenie Krakowa.
Krok 1 – Instalacje i ich ewentualna modyfikacje
Jeżeli posiadamy już gotowe instalacje, pierwsze czym powinniśmy się zająć podczas wykończenia mieszkania to modyfikacja, według projektu jaki został przygotowany odpowiednio wcześnie (oczywiście jeżeli jest to niezbędne). Warto jest to zrobić na tym etapie, żeby potem nie niszczyć już pomalowany ścian i ułożonych podłóg.
Krok 2 – Ściany i podłogi
Kolejnym punktem na liście są ściany. Według planu malujemy je lub tapetujemy, dopiero później przechodzimy do wykończenia podłogi. Na tym etapie wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim montujemy parapety i wykańczamy łazienkę.
Krok 3 – montaż drzwi wewnętrznych
Kiedy mamy już gotowe ściany i podłogi, możemy przystąpić do montażu drzwi wewnętrznych. Konieczne są w łazience, toalecie i sypialni, reszta mieszkania często pozostaje strefą otwartą.
Krok 4 – montaż sprzętu i urządzeń
Ten etap możemy nazwać również białym montażem, to właśnie teraz montowane jest armatura łazienkowa czyli wanna, prysznic, WC czy umywalki. Kuchnia również zostaje wyposażona w meble i niezbędny sprzęt.
Krok 5 – meble, dodatki i dekoracje
Kiedy łazienka i kuchnia są już gotowe, można przejść do pozostałych pomieszczeń w domu. To pora na to, aby meble znalazły się w sypialni, pokoju dziecka czy salonie, a jak meble to niezbędne dodatki i dekoracje. Rolety, dywan, firanki, lampy, wszystko co dopełnia nasze mieszkanie i dzięki czemu staje się przytulne i bardziej „nasze”.
Krok 6 – cztery kąty gotowe
Czas na przeprowadzkę do nowo wykończonego mieszkania, które jeszcze nie tak dawno było w stanie deweloperskim.
Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim- koszty
To bardzo indywidualna sprawa, każde mieszkanie w stanie deweloperskim jest inne i podobnie jest z jego właścicielem. Można wykończyć je tańszym kosztem, kupując sprzęty czy meble w promocji. Potrzeba jednak troszkę czasu i zaparcia, aby w gąszczu ofert znaleźć te najlepsze. Można również poszaleć, ale wtedy wydana kwota na wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim może okazać się zbliżona do kwoty, którą zapłaciliśmy za mieszkanie.